Pizza élesztő nélkül

Gyerekeim imádják a pizzát. Persze, ki nem? 3 gyerekes anyaként állandóan küzdök azzal, hogy egészségesen főzzek a srácoknak, meg is egyék, és ha szerencsém van, szeressék is. Eme célom felé lépdelve találtam rá például Főzelékes Ferire is, aki olyan receptekkel rakja tele a blogját, hogy mióta tőle főzöm a főzelékeket, azóta élvezettel kanalazzák a gyerekek. Na de vissza a pizzához. Ez is egy olyan étel, amit szerettem volna kicsit egészségesebbé tenni nekik. Múltkorában bevásároltam 30 kg teljes kiőrlésű tönköly lisztet, hogy majd ebből olyan sok szuper dolgot készítek, hogy csuhajj! Na, az első pizza próbálkozásnál el is ment az éneklős kedvem, mert tolták vissza azzal, hogy “anya, fűrészporból sütötted?” Tényleg nem volt finom. De olvasgattam, próbálkoztam tovább, és ráakadtam valamire, ami megoldást jelentett. Mégpedig a sütőpor! Élesztő helyett. Kipróbáltuk, és bevált! Az, hogy nem kell keleszteni hosszú ideig, még adott neki egy nagy pluszt. Persze őszinte leszek, ez nem az a puha, szaftos tésztás pizza, de ha azt nézem mit miért, akkor mindenképpen nyerő! És nem utolsó sorban így megeszik, és szeretik a gyerekek. Ha kedvelitek  a vékony, ropogós pizzát, szerintem ez is bejövős lesz.

IMG_0091blog

 

IMG_0099blog

Hozzávalók 4 pizzához:

400g teljes kiőrlésű tönköly liszt (szoktam sütni 300 tönköly-100 fehér liszt keverékével is, így egy kicsit jobb, lazább a tészta)

1 kávéskanál sütőpor

1 teáskanál só

1 kávéskanál szárított bazsalikom

3ek olívaolaj

2.5 dl langyos víz

Egy tálban összekeverem a lisztet, (vagy liszteket) sót, sütőport, bazsalikomot. Hozzáadom az olíva olajat, majd először csak 2 dl vízzel öntöm fel, és elkezdem gyúrni. Nekem általában kell hozzá mind a 2.5 deci víz, de ez lisztfüggő is. (Ha keménynek érzitek, nehezen gyúrható, mindenképpen 2.5 deci kell.) Addig gyúrom, míg már nem ragad, és könnyen gombóccá formálható. Letakarom, félreteszem, amíg összekészítem a feltéteket. (Negyed-fél órát jó, ha pihen a tészta)

Majd 4 részre osztom, és jó vékonyra kinyújtom. (Liszt nélkül szoktam, a konyhapulton.) Olívaolajjal kikent tepsire teszem.

IMG_0103blog

 Innen két variáció van a sütésre:

A hagyományos, miszerint megkenem fűszeres (oregano,só,bors,bazsalikom) paradicsomszósszal, majd rápakolom a feltétet, és mehet előmelegített 200 fokos sütőbe 15 percre.

Vagy, (amit mi jobban szeretünk) kinyújtjuk, megkenjük paradicsomszósszal, és így tesszük a sütőbe 5 percre. Ezután ismét ki, újabb paradicsomos réteg, majd jöhet a feltét, és újabb 10 perc sütés. Így ropogós lesz, nem csak a széle, hanem belül is.

Ez a tészta nem vastagszik meg, nem lesz olyan szuper omlós, hanem vékony, ropogós. Nekünk ízlik, egészségesebb, nem tolják vissza a srácok, tehát a cél elérve.

IMG_0098blog

Júlia

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Monii Túri says:

    nem tudom kinek hogy ízlett, de ez egyáltalán nem hasonlít a pizza tésztára. Ízben inkább valamilyen sós sütihez hasonlít.

  2. Valentina Grabics says: (előzmény @Falusi Libák)

    Köszi. 😀
    Akkor ma meg is csinálom.

  3. Szia, lehet, persze, egyszer kipróbáltam. 🙂

  4. Valentina Grabics says:

    Nekem tetszik ez a variációja a pizza tésztának.
    Szeretném tudni ,hogy lehet-e a tészttát sima lisztel csinálni vagy csak tönköly lisztel lehet elkészíteni?


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!