Foglalkoztunk már a járólap festés témával (itt), akkor a fürdőszobánkban használtuk ezt a technikát. Azóta is szeretjük, gyűjtjük a tapasztalatokat.
Bátyámék látták nálunk, milyen jól működik a dolog. Már egy ideje agyalnak azon, mit kezdjenek a konyhacsempéjükkel, amit már nem szeretnek, nem teszik, stb… Azért húzták eddig a munkát, mert a meglévőt leverni, újat feltenni, eléggé macerás. Így megvárták a tavaszt, hogy nálunk beválik-e a festés, és a jó tapasztalatainkon felbuzdulva gyorsan meg is csináltuk a konyhájuk felújítását.
Az eredmény magáért beszél. És csak festettünk…
Első feladatként jó alaposan átmostuk a csempét. (Domestost használtunk) Tisztítás után teljesen szárazra töröltük, ragasztószalaggal körberagasztottuk, hogy a fal ne kapjon a festékből. Az előkészítés után jöhetett a festés. Otex alapozót kentünk fel egy rétegben teddy henger segítségével. Erről a szuper alapozóról is írtam részletesen a fürdőszobai bejegyzéseben. Ezt egy napos száradás követte, majd átfestettük a szekrény színéhez hasonló bézs zománcfestékkel egy rétegben.
Gyorsan átkentük a konyha körül a falat is bézs színnel, (ezt persze falfestékkel) majd száradás után felkerült pár díszléc, és kész is lett a munka.
A változás hihetetlen, és tényleg alig pár órát dolgoztunk összesen két nap alatt. Az összeg, amit elköltöttünk, és amiben minden benne volt a teddytől kezdve a festékekig, 12000 Ft.
Mi úgy gondoljuk, megérte:
Zárójegyben jegyzem megy, hogy tesómék konyhája az egyik legjobb példa arra, hogyan lehet szép konyhánk olcsóbban. A szekrényeket használtan vették a Vaterán. Új gombok kerültek rájuk, de amúgy nem nyúltak hozzá. Díszítésként bontott téglákat használtak, a kiegészítők nagy része az Ikeából származik. Azt hiszem az egyik legdrágább darab a tűzhely, amit nemrég, sok évvel a beköltözés után cseréltek le, eredetileg az is használt darab volt.
Természetesen itt is fogunk írni majd a tapasztalatokról, arról, hogy bírja a strapát. Első körben annyit jeleztek tesómék, hogy nagyon jól mosható. Ettől egy kicsit féltek, főleg a tűzhely körüli piszkolódástól, de ez a félelmük alaptalannak bizonyult szerencsére.
Jó csempefestést!
Júlia
Szia, Oldószeres került, de megérdeklődöm neked a vizesbázisút.:)
Az érdekelne, hogy az Otex alapozóra lehet-e vizesbázisú zománcfesték került fel vagy oldószeres? Ha utóbbi, akkor van információd arról, hogy vizesbázisú zománcfestéket lehet-e használni az Otexre?
Ok, semmi gond és köszönöm szépen! 🙂
Szia Lilla, Bocsi, hogy eddig tartott a válasz, kerestük, de nem találtuk meg a sufniban a festéket. Krémszínű volt, az tuti.:)
Kedves Júlia,
Tudom hogy már régi a bejegyzés és talán már nem is emlékeztek rá, de megkérdezhetem pontosan milyen színű volt a konyhai falfesték? Épp konyhát újítunk és annyi helyen keresem a megfelelő színt, amit Ti használtatok az pont az amit szeretnék 🙂
Köszönöm és további sok sikert a bloghoz:
Lilla
Szia,
Selyemfényű, krém színű festéket vittünk fel.
sziasztok,
meg szabad kérdezni, hogy a zománcfesték milyen volt? selyemfényű/ magasfényű/ egyéb?
nagyon köszönjük az inspirációt, az alapozáson már túl vagyunk! 🙂
előre is köszi
Szia, Van a konyhaszekrény és a csempe között záróelem. (aminek nem tudom hivatalosan a nevét)
Így nem béleltünk semmit. 🙂
Sziasztok,
Szeretném megkérdezni a konyha felújítás kapcsán: a konyhaszekrény hátoldalát kibéleltétek? Ill. nem penészedik-e a fal a szekrény mögött? Nekem is hasonló beépített konyhaszekrényem van, de nekem vannak efféle gondjaim, igaz nincs hátulról bélelve…
Csodásak a sütik 🙂
Éva