Logó. De melyik?

Eddig logótlanok voltunk… Elérkezettnek láttuk az időt változtatni ezen. A tervezésére László Zsuzsi grafikus barátunkat kértük fel. Ez a választás számunkra természetes volt, hiszen ismerjük szebbnél szebb munkáit. Tudtam, hogy az általa tervezett logónk tökéletes lesz!  Itt a blogon is találkozhattatok már Zsuzsi munkáival, amiktől elállt a szavam! /Képre kattintva bővebben is olvasható./

IMG_9831

Láthattátok grafikáit már magazinokban, könyvborítókon. Ide kattintva elérhetitek Zsuzsi oldalát, blogját.

Nade vissza a logóhoz. A “milyen legyen” megbeszélés pár percig tartott. Megbízom Zsuzsiban, tudom mire képes, így biztos voltam benne, hogy megtalálja a blogunkhoz, egyéniségünkhöz leginkább passzoló stílust.

Nem is csalódtam! Kaptunk 15 darab (!) tervet.  És mindegyik csodaszép! /Zsuzsi szerint nem volt ennyi, csak különböző változatok színre, tipográfiára…/ A bőség zavarában csak nézegettük, majd nagy nehezen kiválasztottunk ötöt. És innen szeretnénk, ha ti választanátok ki a blog logóját! Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre, azt fogjuk használni, amire a legtöbben voksoltok. Íme a versenyzők. /Képre kattintva nagyobb méretben is megtekinthető:/

unnamed

Amiért Ti ilyen jó fejek vagytok, hogy segítetek nekünk /reméljük…/ mi cserébe a szavazók között kisorsolunk egy doboz fincsi sütit. Olyat persze, ami postázható.

Várjuk szeretettel a voksokat. Ide a bejegyzéshez, vagy facebook oldalunkra, vagy a falusilibak@gmail.com címünkre. Írjátok meg légyszi, hogy a sorban hányadik logó nyerte el a tetszéseteket.

1 hétig, február 4-ig várjuk a véleményeket. És nagyon kíváncsiak vagyunk, nektek melyik tetszik majd a legjobban! 🙂

Júlia, Sári & Zsuzsi

Currys csirkesaláta

Anyával ez az egyik kedvenc salátánk. Nagyon szeretjük a zellerszár és az alma párosát. Emellé most sütöttem csirkemellet, készítettem rá currys joghurtos öntetet, a tetejét megszórtam dióval.

blog21

Hozzávalók a salátához:

1 nagyobb csirkemell

1 fej jégsaláta

2 alma

3 zellerszár

10 dkg dió

Öntethez:

330g natúr joghurt /nagy pohár/

1tk curry

3-4 ek méz

1/2 vagy 1 citrom leve /ízlés szerint/

A csirkemellet vékony szeletekre, majd kis darabokra vágtuk. /Ebben anya segített/ Megsóztam, borsoztam, és 2 ek olívaolajon megpirítottam. Amíg hűlt, összekevertem az öntetehez való joghurtot, curryt, mézet, citromlevet.

Az almát kb 1 centis kockákra vágtam, a zellerszárat és a jégsalátát feldaraboltam.

Egy tányérra alulra salátát szedtem, rá a zelleres almát, és a csirkét. Lelocsoltam öntettel, és megszórtam a kissé felaprított dióval.

blog1

_DSC1063blog3

Sári

Rózsás torta készítése

Ez a bejegyzés egy olyan sorozat első része, amiben szeretném megmutatni nektek, hogy milyen szép tortákat lehet otthon készíteni. Bárkinek, akinek kedve támad hozzá. Pár éve még ha látok egy ilyen tortát, tuti azt mondom, hogy én ezt biztos nem tudom megcsinálni! Pedig nem nehéz. Komolyan mondom. Ha megvan a megfelelő krém hozzá, egyáltalán nem bonyolult ezeknek a rózsáknak a formázása. Remélem mire a bejegyzés végére értek, ti is kedvet kaptok egy ilyen tortához. Bárkinek is sütitek meg, biztosan nagyon nagy boldogságot okoztok vele!

_DSC0847blogúps1

A tészta receptjét leírtam egy régebbi bejegyzésben, itt található. Csokitorta, nagy kedvenc! 16 cm-es formában sütöttem, két részletben. Egyenként 35 percig 180 fokon, légkeverésen.

Hagytam kihűlni, jöhet a krém! Nemrégiben megtanultam, hogyan lehet tökéletes krémet készíteni. Emlékeztek? Ha nem, itt olvashattok róla. Ennek a tortának a legfontosabb eleme a jó krém. Ha ez megvan, sikerülni fog a rózsák formázása.

Hozzávalók:

500g vaj

250g mascarpone

100g krémsajt

porcukor

Hát igen, nem kevés a vaj mennyisége… De valamit valamiért…:) Ezt a krémet töltöttem belülre is, kívülre is. Ennél a tortánál meg is maradt valamennyi, de én most nem tettem a tetejére rózsákat.

Ami a legfontosabb!!! A vajnak és a sajtkrémeknek egyforma hőmérsékletűnek kell lenniük. Különben csúnya túrós krémet kaphatunk, ezt pedig senki nem szeretné. Ugye? Ahogy Kopenka megfogalmazta, a zsíros vaj, és a vizes vajkrém csak így tud egymáshoz simulni. Ha különböző hőmérsékletűek, akkor egymásnak ugranak.

Én reggel kivettem őket a hűtőből, és délután kettőig pihentek a pulton. Ezalatt az idő alatt szobahőmérsékletűre melegedtek. Így a vaj is nagyon szépen habosítható lett.

Robotgéppel dolgoztam, a vajat összekevertem a porcukorral. Direkt nem írtam cukor mennyiséget, ez úgy gondolom ízlés kérdése, ki mennyire édesen szereti. Ha már szép habos a cukros vaj, kanalanként, lassan dolgoztam hozzá a mascarponét és a sajtkémet. Ezzel a technikával tényleg a legszebb krémet tudtam elkészíteni.

_DSC0892

Összeállítottam a tortát. A két tortalap közé krémet kentem. Igaz nem sokat, merthogy kívül úgyis ott vannak a rózsák. A tetejére fordítva tettem rá a lapot, az alja került felülre. Így szép sima lett a tortám teteje. A maradék krémből sacc/kb kivettem kicsit több, mint a harmadát, és színeztem. Most por alakú festéket használtam. A lilához kéket kevertem egy pici pirossal. Az első színezés lesz a leghalványabb. Ha biztosra akartok menni, nyugodtan kivehettek több krémet is, a maradék mehet a következő keverésbe, ami úgyis sötétebb lesz. Ezzel kentem simára (nem vastagon) a torta oldalát és tetejét. Ha 3 oldalról sütőpapírt tesztek a torta alá, a rózsák formázása után ez könnyen kihúzható, és szép lesz az alja.

IMG_9714

Ez egy régebbi torta, csak a papírok miatt….

És el is érkeztünk a rózsákhoz. Habzsák szükséges. Nekem nincs semmi profi eszközöm (sajnos…). Hagyományos, egyszerű habzsákom van, műanyag díszítő csövekkel. (Fém csövekkel még szebb rózsát lehet készíteni.) Próbálgattam több csővel is, ezzel lett a legszebb a torta:

_DSC0906blog

Youtube  videókat nézegettem arról, hogyan is készül a rózsa. Itt és itt található két szuper, részletes munkamenet. Tényleg nem bonyolult. Alul kezdtem, belülről kifelé haladva készítettem a rózsákat. Ahol maradt kis hézag, ott kitöltöttem egy C betűt formázva. Ha kicsi hézag maradt, akkor csak egy pöttyel.

Az első sor után kevertem a sötétebb színt. Ezzel ugyanúgy végigmentem, majd befejeztem a legsötétebbel.

_DSC0866blogúj

Ez a torta Sári barátnőjének készült. Szerettek volna rá zászlót, ezért nem díszítettem a tetejét, mert az talán már sok lett volna. De őszintén megvallva, nekem így jobban is tetszik!

Ha szeretnétek elkészíteni, és bármi kérdés felmerül, amiről esetleg nem írtam, kérdezzetek bátran, segítek, ha tudok: falusilibak@gmail.com

_DSC0831blogúj

_DSC0836blogúj

Júlia

Citromkrémes poharas desszert

Közvélemény kutatást tartottam szűk családom körében, hogy melyik a kedvenc, általam készített desszertjük. Élen végeztek a poharas rétegelt finomságok. Ezekben az a jó, hogy egyszerű elkészíteni, hűtőben tárolható akár napokig is, az ízükről pedig még nem is beszéltem…

_DSC0730blog

Ez is egy egyszerűen készíthető darab, keksz, citromkrém, tejszínhab rétegekkel.

Hozzávalók 4-5 főre:

200g keksz /lehet zabkeksz, győri édes kekszek, kókuszossal például nagyon finom /

2.5 dl habtejszín

Citromkrémhez:

5 db tojás

4 citrom reszelt héja és leve

180 g cukor

70g vaj

Először elkészítettem a krémet: az egész tojásokat habosra vertem a cukorral. A vajat megolvasztottam mikróban, és hozzákevertem a tojásokhoz. Legvégén ment bele a citromok héja és leve.

Vízgőz felett elkezdtem melegíteni, közben folyamatosan kevertem kézi habverővel. Így nem lettek besűrűsödött tojáscsomók a kémben. Kb 3-4 perc múlva kezd besűrűsödni, még 1-2 perc kavarás, és készen is van. Hagytam kihűlni. Közben összetörtem a kekszet, felvertem keményre a tejszínt. /Nem tettem hozzá cukrot, mert a citromkrém elég édes./

Rétegezés: alul keksz, majd citromkrém, majd tejszínhab. Keksz, citromkrém, tejszínhab…. Amíg bírja a pohár.

_DSC0747blog

Poharas desszerteket itt találsz még. Recept a képre kattintva:

kif4

Karamell-banán-fagyi

IMG_8857blogjobb

Poharas brownie

IMG_2784

Pálinkás….

Júlia

KFC csirke és káposztasaláta

Sári névnapjára készítettem ezt az ebédet. Azért ezt, mert nagyon szereti az eredetijét a KFC-ben. Kerestem, kutattam a neten, pár recepttel már próbálkoztam eddig is, de ez a legjobb! Leírtam hagyományosan, de megjegyzésekkel egy könnyedebb verziót is, mikor kimarad a liszt, olaj helyett kókuszzsírt használtam a sütéshez, light majonézzel, cukorpótlóval. Így is készítettem már, nem érezhető a különbség.

_DSC0771blog

Hozzávalók a csirkéhez:

1 kg csirke /lehet mell, szárny, alsócomb, felsőcomb/

Fűszerezéshez:

1-1 tk gyömbér, kurkuma, bors, kakukkfű, majoranna, tárkony, piros paprika, őrölt chili, fokhagyma granulátum

1/2-1/2  tk kömény, rozmaring

3 tojás,

liszt /ez elhagyható/

natúr corn flakes

A csirkemellet felszeleteltem, összekevertem a fűszereket, és bedörzsöltem vele a combokat és a melldarabokat. Jót tesz neki, ha pár órát hűtőben áll. Előző este is el lehet készíteni, így lesz a legtökéletesebb. Hűtőből kivéve megsóztam,majd bepaníroztam.

Először a lisztbe hempergettem,/könnyebb verzióban ez a folyamat kihagyható/majd a tojásba, majd a kukorica pehelybe, amit kicsit összetörtem előtte. Innen mint a rántott húst, a szokásos módon olajban megsütöttem. /Kókuszzsírban is nagyon finom! /

_DSC0805blog

Hozzávalók a káposztasalátához:

1 közepes fej káposzta

4 ek tárkonyecet

3 ek olaj /semleges ízű/

80g kristálycukor /lehet használni xilitet is/

225 g majonéz / kb 7 púpozott evőkanál/

fél fej vöröshagyma

1 közepes répa

Egy tálba összekevertem a tárkonyecetet, olajat, cukrot, majonézt. A káposztát, répát, hagymát apróra reszeltem, és hozzáöntöttem a mártáshoz. Jó alapos összekeverés, és hűtés. Ennek is jót tesz, ha pár órát, vagy egy éjszakát áll tálalás előtt.

_DSC0788blog

Júlia

 

Narancsos-vaníliás babapiskóta

Hát akkor ez az első bejegyzésem. Kezdetnek mindenképp olyat szerettem volna, ami egyszerű és könnyen elkészíthető. Sokat gondolkodtam, hogy mi legyen az. Még tényleg csak kezdő vagyok a sütés-főzésben, így jutottam erre a finomságra, ami sütés nélkül készült. Egyedül is meg tudtam csinálni, így anyának sem kellett segítenie. Sok izgalom volt bennem, amikor elkezdtem írni ezt a bejegyzést. Remélem mindenkinek elnyeri a tetszését az én kis receptem. Akkor lássuk!:)

_DSC0627blog

Hozzávalók:

1 csomag babapiskóta

5 dl tej az áztatáshoz

1 ek cukor

1 csomag vaníliás cukor

1 tk vaj

lekvár

2 csomag  vaníliás puding

1 liter tej

2 ek cukor

1 narancs

Kimértem az 5 dl tejet és egy edénybe öntöttem. Hozzáadtam 1 ek cukrot és a vaníliás cukrot is. Egy teáskanál vajat még tettem bele, de ez annyira nem fontos. A mamám csinálta mindig így és szerintem jó kis ízt ad neki. Majd felforraltam az egészet. Lehúztam a tűzről, a babapiskótát megáztattam benne annyira, hogy puha legyen. A már kész piskótákat sorba beleraktam egy tepsibe. Gyorsan megcsináltam a két csomag pudingot, amihez 1 liter tejet és 2 ek cukrot használtam. Körülbelül a felét a babapiskótákra öntöttem és szépen elkentem. Ezután egy vékony réteg lekvárt kanalaztam a tetejére. Én eper lekvárt használtam. Ezután még egy réteg babapiskótát beáztattam és rárakosgattam. Majd még egy réteg puding következett, a végén egy kis lekvárt csöpögtettem rá és narancs szeletekkel díszítettem. Amikor kész volt, körülbelül 2 órára a hűtőbe tettem, hogy az egész jól összeálljon. Szerencsére mindenkinek elnyerte a tetszését és még repetát is szedtek belőle. 🙂

_DSC0619blog

Sári

Falusi Libák 2.0

Változás van mi házunk táján. Bár ez nem új keletű, talán néhányan észrevettétek, hogy egy ideje egyedül írom a blogot. Libatársnőm azt kérte írjam meg kendőzetlenül, miért nem tud blogolni.

3 gyereket nevelni nem mindig sütiszagú tündérmese…. A gyerekvállalás, velük való törődés csodálatos, de teljesen kiveszi az erejét.  Legkisebb manója úgy döntött éjszakai bagoly lesz, így éjszaka és nappal is igénybe van véve az én barátnőm. Azt érzi, hogy a blog most nem fér bele ebbe a teljesen gyerekekről szóló időszakba. Persze barátságunkon ez mit sem változtatott, ha szeretne visszatérni, mindig nyitva áll előtte a bejegyzések ajtaja.

Egy ideig gondolkodtam, hogy egyedül vigyem-e tovább, vagy keressek-e magam mellé egy blogíró társat. Nem sokat agyaltam, mert nagyon szeretek írni, sütni, átadni nektek mindezt.

Végül is az élet oldotta meg a hogyan tovább kérdést. Néha-néha említettem, hogy van egy majdnem 16 éves lányom, Sára. Mostanában kezdett el érdeklődni a sütés-főzés iránt, egy közös sütésünk alkalmával jött az ötlet, hogy szívesen írna mellettem.

Hát így lettünk anya-lánya blog. Én továbbra is csinálom, amit eddig, Sára pedig, ahogy gimnáziumi teendői engedik, ír nektek arról, hogyan tanul meg sütni- főzni. Lépésről-lépésre. Annyiban segítem, amennyire szüksége van rám. Ő fogja írni a bejegyzéseit, nem szeretnék olyan anya lenni, aki elvileg szabad kezet ad a lányának, majd mindenbe beleszól. 🙂

Eléggé izgul, hogy fogjátok őt fogadni, de én biztos vagyok benne, szuperül fog menni neki.

Úgyhogy fogadjátok szeretettel Sárit, az új kis Falusi Libát!

Júlia&Sára

Sárival közös fotónkat barátunk, Kissik Imre készítette. Köszönjük neki! 🙂

Értekezés a vajkrémről

Ez most egy kicsit más bejegyzés lesz, mint amit megszoktatok.

Azt tudjátok, hogy nem vagyok tanult cukrász, hobbi szinten űzöm, hatalmas nagy szerelmem a sütés. Készülök cukrász iskolába, mert komoly terveim vannak a jövőre nézve, remélem ez is eljön nemsokára. De addig is! Segítséget szeretnék kérni cukrászoktól, hozzá értő emberektől. Ami néha kifog rajtam, az a vajkrém. Pontosabban a sajtkrémmel, tejszínnel, tehát tejtermékkel lágyított vajkrém. Azt tudom, hogy a vaj-porcukor párosából gyönyörű, fényes, jól kezelhető krémet lehet készíteni, de mi nem szeretjük, ez nekünk túl tömény. Ezzel gondolom nem vagyunk egyedül, többen írtátok, hogy ez nem a kedvenc. Na és innen fogott ki rajtam a dolog…

Hétvégén elkészítettem barátnőmnek egy régebbi tortámat. Emlékeztek erre a színátmenetes tortára?

048

Ide kattintva olvashattok róla. A krém, ami eddig tökéletesen működött többször, sokszor, az utóbbi pár alkalommal nem úgy ment, ahogy kellett volna. Gyönyörűen kikevertem a vajat a porcukorral. Ilyenkor tényleg annyira szép, teljesen oda vagyok érte. De az íze… A tömény vaj a tortában… Ezért lágyítottam mascarponéval. Ahogy hozzákevertem, rögtön összeesett a krém. Túrós lett, folyós, nem lehetett színezni sem. Próbálkoztam újra hűtéssel, nem lett jobb a helyzet. Itt álltam majd’ fél kg mascarponéval, majdnem ugyanennyi vajjal, és egy szörnyű túrós krémmel. Mivel sajnáltam, persze, hogy sajnáltam a kukába dobni, tovább próbálkoztam.

Az egészet beleöntöttem egy lábasba, és addig melegítettem, míg elkezdett forrni. Majd ezt visszahűtöttem. Kitettem a hidegre, kis időre a hűtőbe. Az így kezelt krém csodaszép lett. Sima, fényes, jól formázható. Szép tortát tudtam csinálni, barátnőm is boldog volt, úgyhogy hurrá, minden jól ment a végén.

Azon gondolkodtam, hogy biztosan van ennek egy egyszerűbb, könnyebb módja is. Elkezdtem kutakodni a neten, de nem nagyon találtam elfogadható megoldást. Csak sok más sütihez sok hozzászólást olyanoktól, akik ugyanígy jártak, mint én.

Tehát segítséget várok bárkitől, aki hozzáértő, és tudja a tutit. Legyen egy bejegyzés, ami erről szól, ezzel talán sokunknak segítünk, hogy megtaláljuk a tökéletes vajkrémet, ami lágy, könnyen kezelhető, de nem nehéz vajízű. És persze nem túrósodik össze.

Szeretettel várom a kommenteket, vagy a méleket, azokat is kiteszem ide. Címünk: falusilibak@gmail.com

torta

És akkor jöjjön a megoldás: Több levelet kaptam hozzáértő cukrászoktól, akik elárulták nekem a titkot:

Az a legfontosabb, hogy ne legyen eltérő a két anyag hőmérséklete, mert a zsíros vaj, és a vizesebb sajtkrém/mascarpone/ csak így hajlandóak egymáshoz simulni. Célszerű először a vajat kihabosítani a cukorral, és kis adagokban ahhoz hozzáadni a mascarponét, krémsajtot, tejszínhabot.

A felfőzés dolog azért működött, mert így a kettő együtt elérte ugyanazt a hőmérsékletet. Egy cukrász hölgy szerint ez bármikor elérhető megoldás, ha minden előkészület ellenére összetúrósodik a krémünk. Ilyenkor ne tegyük rögtön hűtőbe, hanem hagyjuk picit hűlni, dermedni szobahőmérsékleten, ezek után mehet a hűvösre. Az így elkészített krém minden bizonnyal sima és szépen dolgozható lesz.

Egy másik kedves cukrász ugyancsak ezt tanácsolta, ő még annyit írt, hogy erre a krémre nincs is pontos recept, hanem érzésre megy. Mindenképpen a vajjal kezdjük, ami szobahőmérsékletű legyen. Ezt habosítsuk ki annyi porcukorral, amennyit kívánunk. Ezek után kanalanként adjuk hozzá a tejterméket, amit választunk. Mindaddig, míg a célnak megfelelő állagú krémet kapjuk. / Ez ugye függ attól, mire szeretnénk felhasználni. Cupcake-re például kicsit sűrűbb állagú kellhet, tortába töltve lehet lágyabb./

Remélem ezekkel a tanácsokkal tudtunk segíteni másoknak is.

Köszönet értük: Kopenkának, Limarának, Annának és Tamásnak…

Valami nagyon finom! (Mákos-gyümölcsös)

Van, hogy egyes sütiknél nem találom a megfelelő címet. Mint ennél sem. Kuglóf formában sült, de nem hagyományos kuglóf. Lehetne gyümölcskenyér, de abban nincs mák. Citromos-mákos is lehetne, de másféle sütit hívnak így. És még sorolhatnám… Így lett az, ami.

Ez a valami, ami nagyon finom. NAGYON! És elnézést kérek ezúton mindenkitől, aki újévi diéta fogadalmat tett, hogy ilyen képeket mutogatok…

_DSC0586blog

_DSC0591blog

Hozzávalók:

150g dió

200g mazsola

100g aszalt szilva

50g egész mák

1 citrom héja és leve

5 egész tojás

180 g cukor

250g vaj

250g liszt

1 tk sütőpor

Tetejére:

1 citrom leve

8-10 csapott ek porcukor

Apróra vágtam a diót és az aszalt szilvát. Beleöntöttem egy tálba a mazsolával együtt. A citrom héját lereszeltem, ezt is hozzádobtam, majd leöntöttem az egészet a citrom levével. Félretettem, amíg az egész tojásokat a cukorral robotgépem segítségével jó habosra kikevertem. (kb 7-8 perc) A vajat megolvasztottam mikróban, hozzádolgoztam a tojásokhoz. A robotgépet lassabb fokozatra állítottam, és kanalanként hozzákevertem a sütőporos lisztet is. Legvégén ment bele a citromban ázott dió-mazsola keveréke, és a NEM darált mák. Még kevertem pár percig, továbbra is a legkisebb fokozaton, és kész is.

Én szilikonos kuglóf formában sütöttem. Nagyon szeretem, mert még rögtön melegen könnyen ki lehet belőle borítani. Ha nem szilikonosban sütitek, érdemes kikenni vajjal, és belisztezni sütés előtt a formát.

Előmelegített, 180 fokos, légkeveréses sütőben pont 1 órát sült. Persze minden sütő más, ezt is tűpróbával lehet ellenőrizni.

Még melegen a tetejére öntöttem a citromos öntetet. Ami nagyon egyszerű, 1 citrom levét a porcukorral összekeverjük.

_DSC0552blog

_DSC0563blog

Julia

Perec zsemle

Azért kapta ezt a fura elnevezést, mert perec tésztából készül, ugyanolyan eljárással. Én már nem is nagyon csinálok másféle zsemlét, mert ez annyira de annyira ízlik nekünk!

Tudom, hogy kissé macerás a kelesztés-formázás-kelesztés-főzés-sütés folyamata, de nagyon megéri. Én egyszerre sokat, dupla adagot szoktam készíteni. Megeszünk párat még melegen, a többit pedig berakom a mélyhűtőbe.

Srácaimnak ebből szoktam csomagolni a suliba. Reggel csak kikapom a hűsről, 1-2 percre berakom a mikróba, és tökéletes!

_DSC0480blog

_DSC0523blog

Hozzávalók 16 darabhoz:

1 kg fehér búza finomliszt

2 ek olaj

25g friss élesztő

550 ml langyos tej

3 tk só

1tk cukor

Főzéshez:

1 l víz

2tk szódabikarbóna

1ek cukor

A sós öntethez a tetején: /elhagyható/

2 ek liszt

1ek só

víz /annyi, hogy a tejfölnél kicsit folyósabb állagú legyen/

Egy nagy tálba beleöntöm a tészta összes hozzávalóját, és kézzel elkezdem összedolgozni. Mikor már összeállt, kirakom a pultra, és ott szép sima tésztává gyúrom. Ez kb 10-15 perces munka. Akkor jó, ha már fényes, és nem ragad.

Ekkor visszateszem a nagy tálba, letakarom, és meleg helyen hagyom kelni másfél órát.

Ez idő alatt kb a duplájára dagad. Kiveszem, 16 részre vágom, és zsemléket formázok belőle. Ide kattintva megtaláljátok a videót, amiből a formázást tanultam.  (2:55-nél indul ez a rész)

A golyócskákat olajozott tepsire rakom, letakarom, és még fél órát hagyom pihenni.

_DSC0467blog

Főzés előtt

Ezalatt felforralom a vizet a szódabikarbónával és a cukorral. A zsemlék mindkét oldalát főzöm benne 1-1 percig.

_DSC0475blog

Visszateszem a kiolajozott tepsikre, ezután már csak addig pihen, míg melegszik a sütő. Lehet sütni sütőpapíron is, de arra oda kell figyelni, hogy szilikonos legyen, különben ráragad sütés közben a papír. Én már jártam így sajnos. Azóta sütöm olajozott tepsin. Sütés előtt éles késsel bevagdosom a tetejét kb fél centi mélyen.

200 fokos, előmelegített, légkeveréses sütőben sütöm 15 percig. Ekkor kiveszem, és meglocsolom a liszt-só-víz keverékével, majd még 10 percre visszatolom a sütőbe. Ezen 25 perc alatt jó ropogósra sül, mi így szeretjük. Ha ez valakinek annyira nem jön be, 20 perc sütés is elég.

Ha nem tesztek rá lisztes-sós keveréket, akkor persze nem kell vele csinálni a sütés 25 perce alatt semmit, csak várni a csodát…

_DSC0488blog

Julia

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!